Kocięta

Kocięta

W wychowanie kociąt wkładam całe serce starając się zapewnić im optymalne warunki do życia oraz prawidłowego rozwoju. Moje kotki są dobrze zsocjalizowane ze swoim gatunkiem oraz z człowiekiem. Od pierwszych chwil życia są otoczone czułością, są całowane, głaskane, przytulane, brane na ręce i na kolana, zachęcane do zabawy z człowiekiem oraz przyzwyczajane do odgłosów życia domowego. Przykładam ogromną wagę do ich prawidłowego wychowania, dlatego kociaki wychowywane są w normalnych domowych warunkach, mają kontakt z ludźmi oraz z dorosłymi osobnikami, które czuwają nad prawidłowym rozwojem społecznym maluchów. Moje kocie dzieci otrzymują doskonałe warunki do zabawy i spokojnego odpoczynku. Staram się im zapewnić wspaniałe kocie dzieciństwo. Myślę, że Brytyjczyki to jedna z najsłodszych i najmilszych kocich ras. Kociaki są towarzyskie i przyjazne. Bardzo lubią się bawić a do zabawy nie potrzebują drogich akcesoriów. Wystarczą im odrobina zaangażowania swojego człowieka. Dlatego im więcej czasu im poświęcisz, tym mocniej rozkwitać będą ich dobre samopoczucie i sympatia do ciebie.

Kocięta
Warunki zakupu kociaka

Warunki zakupu kociaka:


  1. Kupujący rezerwuje Kocię poprzez zapłatę zadatku na rachunek Sprzedającego, w tytule „ imię kotka”. Rezerwacja następuje z dniem uznania środków na rachunku Sprzedającego.
  2. Kupujący ma prawo zrezygnować z rezerwacji do momentu odbioru Kocięcia, jednakże jeżeli poinformuje o rezygnacji Sprzedającego w terminie 7 dni od dnia rezerwacji, Sprzedający ma obowiązek zwrócić mu całość zadatku.
  3. Sprzedający ma prawo do rezygnacji z rezerwacji jedynie z ważnych powodów, najpóźniej do dnia następującego przed dniem odbioru Kocięcia, o czym jest zobowiązany poinformować niezwłocznie Kupującego, w takim przypadku zobowiązany jest do zwrotu całego zadatku.
  4. Kocię wyjeżdżające z Polski musi mieć wyrobiony paszport, być zaszczepione przeciwko wściekliźnie i odbyć 21-dniową kwarantannę. Kupującemu zostaje wydane 4 tygodnie później aniżeli rodzeństwo, które trafia do rodzin mieszkających w kraju. Ten okres jest dodatkowo płatny, jak również paszport oraz szczepionka przeciwko wściekliźnie.
  5. Kocię z przeznaczeniem hodowlanym powierzę wyłącznie godnym zaufania hodowcom zrzeszonym w World Cat Congress.

Status kociąt:

 

w obserwacji- to kociątko wyjątkowe o przeznaczeniu hodowlanym, będzie je można zarezerwować w późniejszym terminie po zakończeniu obserwacji w opcji na kolanka, można więc o nie pytać
zarezerwowany- za kotka został wpłacony zadatek i została podpisana umowa z przyszłym opiekunem

statusy kociąt
kocieta z hodowli

Kocięta z mojej hodowli opuszczają rodzinny dom po ukończeniu 17-tego/18-tego tygodnia życia, po wykonanym zabiegu kastracji.
Kastracja nie jest okaleczeniem! Jest nim za to zabranie matce dzieci zanim je odchowa i przygotuje na wejście w dorosłe życie. Często są to zaledwie 8 tygodniowe kociaczki, które oddziela się od matki, bo już samodzielnie jedzą oraz opanowały sztukę kuwetowania, czyli w mniemaniu co poniektórych są już gotowe do samodzielnego życia. To jest dopiero krzywda dla kociej mamy i kocięcia. To matka uczy malucha jak być kotem, jak się komunikować w kocim języku, jak się zachowywać: co robić, czego unikać, jak się bawić, jak dbać o czystość, jak budować relacje społeczne z innymi członkami otoczenia, w tym z ludźmi. Człowiek tej wiedzy nie przekaże. Jej brak ma poważne konsekwencje w dalszym życiu kocięcia. W wyniku zbyt szybkiego oddzielenia od matki w zachowaniu kotka pojawiają się różne zaburzenia: od zjadania rzeczy niejadalnych, przez ssanie tkanin, po gryzienie opiekuna.
Kastracja to mój prezent na dobry start. Moje kocięta wejdą w dorosłe życie bez burzy hormonalnej, bez ryzyka chorób, bez niepotrzebnego stresu.

Moje kocie dzieci są też dwukrotnie zaszczepione, odrobaczone i zachipowane. Mikrochip rejestruję w bazie SAFE- ANIMAL, przez co opiekunowie są zwolnieni z tej opłaty.
Dzięki elektronicznemu znakowaniu naszych kotów oraz rejestracji w największej i najbardziej aktualnej bazie danych w Polsce w znacznym stopniu wzrastają szanse na odnalezienie zagubionego pupila tak w kraju jak i poza jego granicami. Jeśli w przyszłości, któreś z waszych danych ulegną zmianie, bezpłatnie je zaktualizuję.

Safe animal
Moje kocięta

Ponadto nowi Opiekunowie otrzymują ode mnie:
• wyprawkę na pierwsze dni życia kociaka w nowym domu
• rodowód FIFe , potwierdzający rasowość kocięcia
• książeczkę zdrowia kotka
• umowę kupna-sprzedaży
• kupon powitalny „ 10% rabatu” na pierwsze zakupy z sklepie Zooplus
• 10% rabatu na całą ofertę w sklepie SZTOSY, rabat jest na stałe!

blugattino sztosy

• 4% rabatu na zakup wysokiej jakości drapaków RUFI

banner 800x120

 

A sam kotek otrzymuje ode mnie prezent- niespodziankę.

Pragnę pozostać w stałym kontakcie z Nowymi Opiekunami, aby móc śledzić dalszy rozwój kotka, dlatego mile widziane są zdjęcia, filmik, nowinki z życia w nowym domu. Tym samym Państwo mogą liczyć na moje rady i pomoc w dalszym wychowaniu kociaka.