O hodowli

O Hodowli

koty brytyjskie

Witam serdecznie w Blu Gattino* PL hodowli rasowych kotów brytyjskich krótkowłosych niebieskich, najpiękniejszych i najwdzięczniejszych ze wszystkich ras kotów. Moje niebieskie mruczki są okrąglutkie, mają słodkie, miedziane spojrzenie, gęste niczym plusz futerko i łagodną, wyjątkowo czułą i kochającą naturę. Misiowaty wygląd sprawia, że trudno im się oprzeć.


Jestem przekonana, że koty brytyjskie w pełni potrafią zaspokoić ludzkie pragnienie kochania i bycia kochanym, dlatego tak bardzo umiłowałam sobie tę rasę i dlatego pragnę ją Państwu przybliżyć.

astra

Historia powstania mojej hodowli związana jest z pojawieniem się w naszym domu, w lutym 2013 roku, kocurka Tigera, uroczego niebieskiego Brytyjczyka, który zaskarbił sobie miłość wszystkich domowników swoim łagodnym i przyjacielskim usposobieniem oraz misiowatym wyglądem.


Tiger wyrósł na dostojnego, doskonałego w typie przedstawiciela swojej rasy o czym dowodzą kolejne tytuły zdobywane na międzynarodowych wystawach kotów rasowych oraz nominacje do panelu Best in Show wystawy. Sukcesy wystawowe Tigera noszącego obecnie tytuł International Premior stały się źródłem mojej nowej pasji oraz zrodziły chęć posiadania własnej hodowli, która oficjalnie została zarejestrowana w związku Stowarzyszenie Miłośników Kotów Rasowych w Żorach, członka Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia (FPL), działającego w oparciu o przepisy i regulaminy obowiązujące w Federation Internationale Feline (FIFe), w dniu 03.09.2015 roku.

certyfikat

W mojej hodowli mieszkają koty Brytyjskie z renomowanych, światowych hodowli, niosące doskonałe europejskie linie hodowlane: Kolinga, Wernerwald, Del Millars. Jestem dozgonnie wdzięczna Kerstin Sternstein, Andrew & Colleen Brown oraz Cristobalowi Edo za obdarzenie zaufaniem i powierzenie mi swoich wychowanków, dlatego że oprócz eksterieru zgodnemu z wzorcem rasy, zależało mi bardzo na - w przypadku koteczki Moody Blue jej znakomitym niemieckim pochodzeniu, a w przypadku kocurka Kamerona na jego wybitnych brytyjskich korzeniach oraz znamienitych przodkach.

Jeśli zaś chodzi o Roxanne to jest ona zwieńczeniem moich długich poszukiwań idealnej niebieskiej koteczki. Wypatrzyłam ją sobie aż w Hiszpanii. Rodzina Blu Gattino powiększyła się o kolejnego znakomitego członka: gorącą Hiszpankę. W rodzinie mamy już rasowego Brytyjczyka, Niemkę, Hiszpankę i Polkę, wyhodowaną w mojej hodowli- Astrę Blue Blu Gattino * PL, córkę Moody Blue.

Kameron

Moim głównym celem hodowlanym jest dążenie, aby przez świadomy dobór rodziców pozwolić na zrodzenie się potomstwa, które będzie miało cechy jak najbliższe standardowi rasy.

 

Kot Brytyjski to kot o muskularnej, dość krępej sylwetce, z krótkimi, masywnymi łapami. Jego głowa jest duża i okrągła, policzki pełne, nosek niezbyt krótki, oczy duże, uszy małe, szeroko rozstawione. Tułów jest mocny i kompaktowy, ogonek gruby, futro krótkie i gęste. Rasa oczarowuje zrównoważonym charakterem, nic nie jest w stanie wyprowadzić Brytyjczyka z równowagi  a wrodzona łagodność i spokój czynią go doskonałym towarzyszem rodziny. Koty brytyjskie należą do spokojnych przedstawicieli kociego świata, choć mają swoje chwile swawoli i chętnie gonią za pluszową myszką czy laserowym punktem to przyjemne drzemeczki i delikatne pieszczoty są przez nie wysoko cenione.

Moja hodowla jest hodowlą domową, a moje koty i kocięta są pełnoprawnymi członkami rodziny. Koty mieszkają z nami, mając do dyspozycji całe mieszkanie. Moje mieszkanie jest przystosowane do kocich potrzeb, a przestrzeń tak zorganizowana by znalazły się w niej wszelkie niezbędne kocie akcesoria: drapaki, podwieszane półki, legowiska, kuwety oraz zabawki.


Koty są nauczone jak być częścią rodziny. Są wygłaskane, wyprzytulane, oswojone z ludzkim dotykiem i głosem. Zapewniamy im wystarczającą ilość naszego czasu, który uatrakcyjniamy wspólną zabawą. Moje Brytusie są pogodne, aktywne i zdrowe. Otrzymują doskonałe warunki do zabawy i spokojnego wypoczynku, bo szczęśliwe koty to szczęśliwi ludzie, którzy z nimi mieszkają

Kocięta

Hoduję odpowiedzialnie! Badam swoje koty hodowlane!


Hodowla jest wolna od wirusów FIV (wirus nabytego niedoboru immunologicznego) oraz FeLV ( białaczka), a koty hodowlane są badane genetycznie w kierunku PKD ( wielotorbielowatość nerek) oraz przechodzą regularne badania echokardiograficzne, które wyklucza choroby serca typu HCM (kardiomiopatia przerostowa).


Moja hodowla jest członkiem elitarnego Polskiego Klubu Kota Brytyjskiego " Britania" , zrzeszającego hodowców kotów brytyjskich krótkowłosych i długowłosych, którzy regularnie badają swoje koty w kierunku ciężkich dziedzicznych chorób genetycznych takich jak HCM oraz PKD i kojarzą ze sobą wyłącznie osobniki wolne od tych chorób. Możemy poszczycić się zdrowotnym orderem „ Hodujemy Odpowiedzialnie”.

badania dna

Jesteśmy również członkiem Klubu Hodowców Kotów Brytyjskich Bri Cat Club, który zrzesza tylko legalne hodowle rasowych Brytyjczyków w Polsce!

Klub Hodowców Kotów Brytyjskich